Навики та інструменти fullstack-дизайнера

Розповідаємо, що потрібно вміти для входу у професію fullstack-дизайнера та якими інструментами володіти. Також на реальному прикладі подивимося, як і за допомогою яких рішень будується процес роботи над статичним сайтом.
Розповідаємо, що потрібно вміти для входу у професію fullstack-дизайнера та якими інструментами володіти. Також на реальному прикладі подивимося, як і за допомогою яких рішень будується процес роботи над статичним сайтом.
Хочеш стати UI/UX дизайнером?

Обов'язкові навички FullStack дизайнера

Комунікабельність та врівноваженість. Fullstack-дизайнери активно спілкуються із замовниками, розробниками, маркетологами, тому вміння спілкуватися та тримати себе в руках дуже важливі. Від цього залежить, наприклад, як ефективно fullstack-дизайнер збере вимоги користувачів, або синхронізується з командою.

Вміння широко мислити. А точніше мислити продуктово, тобто бачити продукт з різних боків, розуміти біль користувачів, не забуваючи про бізнес-завдання.

Вміння мислити гіпотезами. Ця якість важлива для будь-якого фахівця, який працює із продуктами.

Готовність до змін та проблем. Вміння бути гнучким дозволить адаптуватися до змін та проблем, які відбуватимуться неминуче, в результаті чого процеси в команді будуть ребалансуватися.

Навички UI-дизайну. Класно, якщо, крім вміння малювати інтерфейси, fullstack-дизайнер працює з анімацією — є розуміння, як правильно її проектувати та реалізовувати.

Навички frontend-розробки. Мінімум - HTML, CSS, JS.

Знання базових засад візуального дизайну. Історія про гармонійність композиції, врівноваженість елементів, необхідність дотримуватись сітки або виходити за неї та інше.

Нагляд. Розуміння того, як має виглядати сучасний продукт та інтерфейси.

Емпатія. Вміння відчувати емоції іншої людини та стати на її бік.

Додаткові знання, які визначають просунутих fullstack-дизайнерів

  • Вміння збирати швидкі прототипи.
  • UX-тестування та дослідження.
  • Робота із аналітикою.
  • Загальне розуміння backend-розробки.
  • Навички роботи із базами даних (для інтерфейсної роботи).
  • Вміння працювати із замовником та правильно збирати вимоги.
  • Розуміння маркетингу (куди рухається цифровий продукт).
  • Навички копірайтера.
  • Розуміння психології поведінки.
  • Досвід роботи fullstack-дизайнера.

Ідемо далі - поговоримо про інструментарій фулстек-дизайнера, а також розглянемо процес роботи над статичним сайтом, включаючи інструменти.

Інструменти fullstack-дизайнера

Для дизайну

Figma
Крос-платформний онлайн-редактор, який працює на Windows, MacOS, Linux. У ньому можна працювати всією командою, у тому числі із замовниками. Безкоштовний для одного користувача та платний для роботи з командою.
Sketch
Платний графічний редактор для MacOS. Плюс Sketch у тому, що на ринку він довше за Figma, тому в деяких випадках можливостей та інтеграцій для нього перебуває більше. Але якщо ви фрілансер, працювати із замовниками буде непросто, оскільки це не крос-платформний інструмент.
Adobe XD
Програма Adobe для відображення інтерфейсів. Плюси та мінуси аналогічні Sketch. XD помітно менш популярний у порівнянні з Figma та Sketch.

Окремо варто сказати про Photoshop: веб-дизайн за допомогою нього не прийнято робити. Це не спеціалізований інструмент та й коштує він дорожче за перераховані вище. У Photoshop можна робити окремі елементи дизайну, але не весь проект.

Для фронтенд-розробки

HTML + CSS + JavaScript
Це базові технології, де будуються сайти.

HTML потрібний для розмітки сторінки. CSS - для її стилізації. JavaScript дозволяє взаємодіяти зі сторінкою.

За допомогою цих технологій у голому вигляді ви можете писати сайти, розробляти інтерфейси, але це буде непросто. Для прискорення та стандартизації роботи використовують додаткові інструменти – бібліотеки та фреймворки.
Фреймворки React, Vue, Angular, Svelte
Фронтенд-фреймворк — набір інструментів, що дозволяє створювати шаблони та дозволяють спростити роботу з HTML, CSS та JavaScript.

Потрібно визначитися на якому фреймворку ви хочете спеціалізуватися. Краще вибирати між React - найпопулярнішим - і Vue. Найхайхай - Svelte.

Для розробки мобільних програм серед веб-фреймворків найпопулярніший — React Native.
CSS-фреймворк Tailwind CSS та інші
Зручний та набираючий популярності Tailwind CSS пропонує набір готових інструкцій, за допомогою яких можна швидко створювати свої компоненти та шаблони.

Ви можете писати код, стилізувати компонент і робити адаптивну верстку безпосередньо у HTML. Це зручно — не потрібно вигадувати назви властивостей, що для деяких перетворюється на болісний процес.

Іншим популярним фреймворком є Bootstrap. Його відмінність від Tailwind в тому, що він містить готові компоненти - на кшталт кнопок, форм, сітки - і припускає, що ви дотримуватиметеся його, або налаштовуватимете його під себе.

Спробуйте обидва підходи, щоб самостійно дізнатися про різницю.

Хочеш стати UI \ UX дизайнером?

Якщо налаштований серйозно записуйся на комплексний курс UI\UX дизайну куди входить весь стек технологій для старту карєри в ІТ на позиції Junior.

Вагаєшся? Записуйся на безкоштовний курс основи UI \ UX дизайну та знайомся з професією та академією!

Онлайн запис

Кожного дня ми отримуємо близько 30 заявок на одне місце! Зможемо взяти лише найбільш мотивованих. Залишай заявку та дізнавайся деталі!